Jak przygotować pliki do druku


Jak przygotować pliki do druku?

Przed złożeniem zamówienia w naszym serwisie, upewnij się, że Twoje pliki do druku zostały wykonane zgodnie z naszymi wytycznymi.

Pliki do druku, które od ciebie otrzymujemy zostają poddane wstępnej ocenie poprawności przygotowania. Jeśli stwierdzimy jakiekolwiek problemy z twoją grafiką, powiadomimy Cię przed rozpoczęciem produkcji. Twoje zamówienie zostanie wstrzymane do czasu otrzymania odpowiedzi i poprawionych plików. Więcej informacji dotyczących kontroli plików przed drukiem znajdziesz w poniższym artykule.

Staramy się weryfikować potencjalne błędy, jednak nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że dostarczona przez ciebie nieprawidłowa grafika zostanie przez nas wydrukowana. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy ortograficzne, literówki, nieprawidłowe numery telefonów lub inne błędy zawarte w projekcie. Jeśli przed produkcją uznamy, że plik jest niepoprawny, to skontaktujemy się z tobą. Odpowiedzialność za zawarte treści oraz za poprawne przygotowanie plików spoczywa na zleceniodawcy zamówienia. Możemy odmówić przyjęcia plików nieodpowiednio przygotowanych do druku. Jeśli nie jesteś pewien, czy twoje pliki są prawidłowo przygotowane, to skontaktuj się z nami mailowo: info@supraprint24.eu lub pod nr tel +48 602 215 906.

A. Typy Plików

Akceptujemy tylko pliki zapisane w formacie: PDF, JPEG, TIFF (spłaszczone). Czcionki (teksty) użyte w twoim projekcie powinny zostać zamienione na krzywe bądź zrastrowane przed zapisaniem.

B. Kalibracja kolorów

Akceptujemy jedynie pliki zapisane w kolorystyce CMYK. Kolory dodatkowe takie jak: Pantone, RAL czy tryb RGB mogą zostać wydrukowane jedynie z palety CMYK. Oznacza to, że kolor będzie przekonwertowany czyli najbliższy możliwy do uzyskania z palety CMYK. Nasze urządzenia są skalibrowane w oparciu o profil ICC Fogra 39 (ISO Coated). Pliki nie mogą zawierać osadzonych profili ICC. Zalecamy, aby kolor czarny występujący w twoim projekcie został uzyskany ze składowych: C50 / M40 / Y40 / K100.

C. Rozmiar i skala

Preferujemy przesyłanie plików w skali 1:1. Niemniej jednak w przypadku naprawdę dużych formatów wygenerowanie pliku 1:1 może nie być możliwe. W takim przypadku akceptujemy pliki przygotowane w pomniejszeniu: 50%, 25%, 20% lub 10%. Stosowną informację na ten temat należy umieścić w informacjach dodatkowych na formularzu zamówienia. Ze względu na parametry techniczne materiałów i technologię druku nie gwarantujemy 100% zgodności rozmiaru gotowego produktu. Różnice w mogą wynosić 0,5-1% w zależności od wybranego produktu i materiału.

D. Rozdzielczość

Jeśli przygotowałeś plik w skali 1:1 to użyta rozdzielczość powinna wynosić odpowiednio:
Banery: 72-120 dpi
Flagi: 72 dpi
Naklejki, znaki, plakaty: 150 dpi
Fototapety: 72-120 dpi
Rozdzielczość plików, które zostały przygotowane w pomniejszeniu, powinna zostać powiększona o wielokrotność zastosowanej skali.

E. Spady i pasery

Aby twój projekt został docięty i wykończony bez zbędnych białych marginesów, rozmiar projektu powinien zostać powiększony o 5 mm dookoła. Wyjątek stanowi projekt, który posiada białe tło. W takim przypadku projekt może zostać przesłany w formacie netto. Prosimy o nieumieszczanie paserów i jakichkolwiek dodatkowych znaczników do cięcia.

F. Techniki druku

W produkcji wykorzystujemy następujące techniki druku: Led UV, UV, Latex, Sublimacja, Ecosolvent, Solvent, HP Indigo. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Ci najlepszy jakościowo produkt, ale ze względu na charakterystykę pigmentów użytych w atramentach, nie jesteśmy w stanie zagwarantować 100% zgodności kolorystycznej pomiędzy wykorzystywanymi technikami druku.

G. Kolory wyświetlane na monitorze.

Ze względu na używaną w produkcji paletę CMYK, należy pamiętać, że wiele kolorów wyświetlanch na monitorach może różnić się od tych wydrukowanych w rzeczywistości. Dotyczy to zwłaszcza plików w trybie RGB lub zawierających kolory dodatkowe typu Pantone, RAL oraz kolory metaliczne (złoty, srebrny).

H. Szablony produktów

Niektóre z oferowanych przez nas produktów posiadają gotowe wzory określające rozmiar i kształt. Pliki z taką specyfikacją można pobrać na stronie produktu. Gotowe szablony dotyczą: Windery, Banery Na Ogrodzenia Budowlane, Banery Na Barierki Ochronne, Ścianki POP-UP, Ścianki Tekstylne.